Як захистити картоплю від парші

Як захистити картоплю від парші

7 июня 2020

Однією з серйозних хвороб картоплі вважають паршу звичайну. Вона поширена повсюди, де вирощують цю культуру, і завдає багато шкоди. У уражених бульб паршею непривабливий зовнішній вигляд, знижені смакові і товарні якості, сильно погіршується лежкість картоплі під час зимового періоду зберігання.

Паршу на картоплі викликає цілий ряд видів ґрунтових грибів, які стійкі до посухи і здатні починати розвиток вже при 20% вологості ґрунту. Спори парші успішно переносять зневоднення і низькі температури до -30С. Зараження бульб цими грибками починається, коли їх шкірка повністю не сформувалася: від початку утворення бульб протягом 10-30 днів.

Як позбутися від парші на картоплі?

Зниження шкоди від парші можна домогтися, якщо вносити під картоплю добрива, що містять бор, марганець (сульфат марганцю) і інші мікроелементи. Відзначають, що надлишок вільного калію і нітритів сприяє посиленню прояву парші. Сильне ураження рослинного матеріалу паршею можливо при беззмінній культурі картоплі, при внесенні в ґрунт високих доз вапна.

сульфат марганцюсуперфосфаттексіо велум (престиж)

При перших ознаках парші рекомендуємо обробити картоплю інсекто-фунгіцидом Тексіо Велум (Престиж). Він також позбавить від шкідників: жуків і трипсів.тирана

Щоб знизити ураження бульб цим патогеном, потрібно забезпечити картоплі сприятливих попередників. Кращими з них вважають озимі зернові (наприклад жито), люпин та бобово-злакові суміші. Фахівці не рекомендують безпосередньо навесні удобрювати ґрунт під картоплю свіжим гноєм: це стимулює розвиток парші (органіку бажано вносити під попередників). Зменшити шкоду хвороби можна внесенням в рядки картоплі кислих форм азотних і фосфорних добрив: сульфату амонію - 1-1,5 кг і суперфосфату – 1 кг на сотку. Вапно рекомендують застосовувати разом з органічними добривами.

Фітофтора на картоплі: ефективні методи боротьби

Ефективним засобом зниження проявів парші звичайної служить полив кущів картоплі (4-6 тижнів), починаючи з цвітіння (з утворення бульб) рослин. Так як міцелій патогена здатний поширюватися від хворих до здорових бульб, посадку проводять чистою від парші картоплею.

Зрозуміло, допоможе обробка картоплі перед посадкою протруйниками. Хоча, такий препарат як Тирана можна використовувати і в період вегетації: розведіть в 10 літрах 6-8 мл і поливайте під кущі. Ці прості та ефективні поради допоможуть вам впоратися з паршею картоплі.

9 порад для величезного врожаю картоплі

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*