Як захистити розсаду від витягування?

Як захистити розсаду від витягування?

5 марта 2019

Прийшла весна, а це означає, що на всіх підвіконнях країни знову з'являються всілякі горщики, контейнери і скриньки з розсадою. Тож не дивно, адже вирощування розсади - улюблене заняття багатьох дачників. Але, крім задоволення, воно приносить і «вічні» клопоти і турботи - як правильно доглядати, щоб сходи добре росли і не хворіли? На жаль, дуже часто і досвідчені, і початківці-городники стикаються з проблемою, коли розсада починає витягуватися.

Чому витягується розсада?

Всі, хто не перший рік сам сіє насіння на розсаду помідорів, баклажанів і перців, знають, що основна причина паростків, які витягнулися - недолік освітлення. Але одна справа - знати причину, інша - створити в квартирі оптимальні умови для вирощування розсади овочів.rozsada-4

Не так багато у нас сонячних підвіконь, а виростити хочеться всього і побільше. До того ж магазини радують пропозиціями найфантастичніших сортів насіння, і ми починаємо ущільнювати свої посадки.  Придумуємо різні способи, як на 1 кв.м розмістити аж 100 коренів! А у рослин починається боротьба за виживання і, обганяючи один одного, вони тягнуться вгору - до світла. І це логічно. У розсади томатів і перців витягуються стебла, стаючи при цьому тонкими і слабкими, а ось коренева система, навпаки, розвивається недостатньо.

Але слабке освітлення - не єдина проблема. Щоб розсада не витягувалася, їй потрібно деяке зниження температури повітря, особливо в нічні години. У квартирах же, як правило, в цей час ще працює опалення, а на неопалюваних лоджіях і верандах вночі розсада може замерзнути. Тому розсаду доводиться тримати в теплі, і уникнути витягування паростків буває вкрай важко навіть для досвідчених городників.

Початківці дачники так і зовсім роблять помилку за помилкою - в умовах нестачі освітлення і занадто високої температури починають посилено удобрювати розсаду. Адже, якщо паростки такі тонкі і бліді, значить, їм не вистачає харчування, так думають багато хто. У підсумку, розсада витягується ще більше.

Як вирішити проблему витягування розсади?

rozsada-2

А проблему потрібно вирішувати зовсім іншим способом - впливати на паростки через коріння, використовуючи регулятори росту рослин. У нашому магазині великий вибір якісних стимуляторів росту для саду та городу.

Всі ці препарати ефективні не тільки при вирощуванні міцної розсади овочів, а й для квіткових культур, саджанців троянд, плодових дерев, кімнатних рослин і ягідних культур.

Переваги застосування регуляторів росту рослин:


Зверніть вашу увагу на такі препарати:

rozsada-1

1. Екологічний біостимулятор для вкорінення живців Чаркор:

2. Епін Максі - природний біостимулятор рослин, універсальний адаптоген з яскраво вираженою антистресовою дією:


Також рекомендуємо використовувати органічні сапропелеві регулятори росту Сапрогум ТМ Зендер-Україна. Ці біостимулятори застосовуються для вирощування всіх видів рослин (злакових, бобових, овочевих, баштанних, плодово-ягідних і декоративних культур). Основною діючою речовиною є фізіологічно активні солі гумусових кислот, які легко поглинаються рослинами, завдяки чому прискорюється їх зростання і розвиток, поліпшується якість продукції.

rozsada

Часто затяжна весна і погана погода відсувають строки посадки, і розсада овочів переростає. Боротися з цим важко, але і в цьому випадку також допоможуть регулятори росту рослин. Обробка цими препаратами призупинить зростання, що в подальшому дозволить висадити у відкритий грунт міцні рослини з сильною кореневою системою, які легко адаптуються на новому місці.

Як застосовувати регулятори росту рослин на різних культурах - читайте в нашій статті.  А ми бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*