Як зберегти овочі взимку?

Як зберегти овочі взимку?

20 августа 2018

Ближче до осені актуальним для дачників і городників стає питання зберігання овочів. Важливо знати і пам'ятати правила зберігання, а інакше доведеться визнати свою працю марною, а час втраченим. Щоб ваш урожай овочів зберігся в цілості і без втрат, підготуйтеся до зберігання заздалегідь.

Склади, сараї, горища та льохи завчасно потрібно відремонтувати, очистити, гарненько просушити, захистити від морозів, а якщо буде потрібно - провести дезінфекцію мідним купоросом (за 40 днів). Подбати треба також про захист врожаю від гризунів. Для цього можна використати спеціальні димові шашки Клімат - ефективний засіб для знищення збудників хвороб, бактеріальних інфекцій, грибків, цвілі, шкідливих комах, кліщів в порожніх підвалах, парниках і теплицях. Сірчана шашка Клімат добре відлякує мишей і щурів, а сірчаний дим дезінфікує приміщення.

zberigannya-ovochiv-3.jpg

Ідеальним варіантом сховища буде льох з підлогою з глини. Земляна підлога відмінно підтримає необхідну вологість повітря. Слід пам'ятати, що овочі не можна зберігати разом з фруктами.

Як зберігати овочі взимку в погребі?

Особлива уважність потрібно взимку. Стан овочів у зимовий період залежить, перш за все, від режиму і умов зберігання овочів. Вкрай важливо стежити за температурою і вологістю. Коли холодно - вкривайте овочі, коли градус дозволяє - відчиняйте кватирки або віддушини для провітрювання. Якщо повітря сухе, овочі починають в'янути. Зволожите його, розбризкуючи воду. Може статися, що вологість виявиться високою, овочі в таких умовах можуть гнити і пліснявіти. Знизити вологість можна провітрюванням або використанням негашеного вапна. Поставте коробочки з вапном у місці зберігання - і проблема вирішиться.

zberigannya-ovochiv-2.jpg

Існують спеціальні препарати для захисту овочів в період зберігання. Наприклад, біопрепарат Джерело, який використовують в профілактичних цілях для покращення зберігання овочів в зимовий період. Їм можна обробляти приміщення, тару, і самі овочі. Він абсолютно безпечний, не містить отруйних речовин. Принцип дії полягає в тому, що в розчині міститися мікроорганізми антагоністи цвілі, грибків, і патогенних бактерій, при цьому він є абсолютно безпечним.

Правила зберігання найбільш затребуваних овочів в погребі взимку

zberigannya-ovochiv-1.jpg

Листопад - найкращий період для збору білокачанної. Капусту злегка підсушують і відправляють в льох, іноді обсипають золою або крейдою, щоб захистити від цвілі і гниття. Враховуйте, що капуста примхлива до температури.

Ці прості, на перший погляд, рекомендації та поради, зажадають часу, але справа варта додаткових зусиль і витрат.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*