Як збільшити урожай полуниці – 4 секрета

Як збільшити урожай полуниці – 4 секрета

15 мая 2019

Вже зовсім скоро над містом буде витати ніжний аромат полуниці, жваві торговці на кожному розі будуть нахвалювати ягоди, привезені з півдня, а їх вабливий запах буде говорити сам за себе. Мало хто не любе полуницю. Сьогодні ми розкриємо кілька секретів вирощування полуниці, які допоможуть збільшити звичний урожай в два, а то і в три рази.

1. Мульча для полуниці

Мульчування полуниці - це, певно, головний секрет доброго урожаю. Цей прийом полягає в укритті землі під кущем чорним агроволокном.

Мульчування допомагає вирішити відразу дві проблеми: позбутися від бур'янів, які відбирають воду у ягід, і зберегти ґрунт вологим і пухким в будь-яку погоду. Плюс ніжні ягоди залишаться чистими і сухими до моменту збору врожаю. Мульчувати грядки потрібно після їх ретельного розпушування та внесення добрив.polunytsua-2

Як посадити полуницю на агроволокно – читайте у статті.

2. Волога – це життя

Другий секрет, як це не банально, - правильний полив. Сама поширена помилка садівників - припинення регулярного поливу після збору врожаю. Але квіткові бруньки майбутнього року закладаються саме в середині літа, і якщо полуницю не поливати, їх виявиться мало, і урожай майбутнього року буде невисокий. Так що поливайте полуницю хоча б раз на тиждень до кінця літа. А в період плодоношення не забувайте, що у полуниці поверхнева коренева система, яка жадає вологи і не переносить пересихання ґрунту.

Ідеальний крапельний спосіб поливу, коли волога надходить прямо до коріння, не зачіпаючи листя і ягоди і не доставили бур'янам по сусідству. Але до цвітіння можна і дощувати. Головне - не перестаратися. Підвищена вологість шкідлива для полуниці. Якщо немає посухи, полив робіть раз на тиждень, а під час цвітіння і дозрівання плодів - раз на п'ять днів. Поливати бажано рано вранці або ввечері, поки немає палючого сонця, і рослина не отримає опік. Витрата води має становити близько 0,5-0,7 л на один кущ.

3. Добрива для полуниці

Підживлення полуниці - справа відповідальна. За сезон рослини потрібно удобрювати не менш трьох разів. Підживлення бажано проводити після поливу або дощу.polunytsua-3


Як використовувати карбамід у сільському господарстві – більше інформації у статті.

4. Боротьба із шкідниками на полуниці

Після першого розпушування грядки пора задуматися про ворогів полуниці. В якості профілактики можна обприскати рослини 1-процентним розчином мідного купоросу. Перед цвітінням перевірити, чи немає шкідників: кліщів, білокрилки, довгоносиків. Від них позбавить Актеллік (після обробки на годину-дві прикрийте грядки плівкою). Слимаків та равликів відлякає припудрювання землі вапном або золою. А ось під час дозрівання плодів бажано використовувати тільки препарати біологічного походження – наприклад, Фітоспорін-М, або використовувати перевірені «бабусині» методи: обприскувати рослини цибульним, гірчичним або часниковим настоєм.polunytsua-4

Не забувайте видаляти вуса, залишаючи тільки необхідні для розсади. Можна видалити і надлишкове листя, що закриває ягодам сонце. Урожай вас винагородить за труди. А восени все листя потрібно обрізати, щоб до холодів рослина встигла виростити нові. Тоді полуниця краще перенесе зимівлю і швидше розпушиться навесні.

В нашому інтернет магазині великий вибір якісних добрив для полуниці та суниці, ефективних на 100%.

Ми бажаємо вам здорових та щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*