Які роботи проводять в саду і городі в листопаді?

Які роботи проводять в саду і городі в листопаді?

13 ноября 2019

Навіть пізньої осені дачний сезон ще не завершений. Листопад - місяць підготовки саду та городу до зими. В кінці осені дерева і чагарники потребують укриття, ґрунт - в очищенні, мульчуванні і поливі.  Ще зовсім не пізно посіяти овочеві і декоративні культури. Підзимовий посів завжди дає більш сильні і здорові рослини. Чим більше ми встигнемо зробити з осені, тим більше часу і сил у нас залишиться на весну.

Роботи в саду в листопаді

Перш за все, готуємо плодові дерева до успішної зимівлі. Для всіх плодових дерев і ягідних кущів, якщо була суха осінь, потрібно обов'язково провести підзимовий полив. Для цього в кілька прийомів, якщо дозволяє погода і ґрунт ще не замерз, проливають його в пристовбурних кругах по периметру крони. Грунт повинен добре насититися вологою на глибину 60-80 см.біле агроволокно

Цей прийом вбереже дерева і чагарники від осушення кори взимку, зволожений ґрунт промерзає на меншу глибину, що сприяє кращій перезимівлі кореневої системи, багато шкідників саду гинуть при зволоженні ґрунту. Підзимовий полив скорочує кількість вегетаційних поливів в наступному році.

Після підзимового поливу обов'язково потрібно замульчувати ґрунт пристовбурних кіл шаром соснової кори товщиною 6-8 см. Цей прийом сприяє збереженню вологи і накопиченню поживних речовин.

Приберіть сухі плоди з дерев і падалицю під їх кронами, це найперше джерело хвороб і шкідників в наступному сезоні. Ні в якому разі не кладіть падалицю в компост, там хвороби і шкідники точно прекрасно перезимують. Найкраще викопати глибоку яму не менше 40-60 см і закопати в неї хворі плоди.

Обов'язково обмотайте стовбури молодих дерев (від 2 до 6 років) білим агроволокном або садовим бинтом на висоту 50-60 см. Це захистить їх від пошкоджень гризунами взимку і сонячних опіків в ранньовесняні місяці.

Як правильно використовувати садовий бинт?

читайте в статті.

Стовбури більш дорослих дерев та місця біля основи скелетних гілок доцільно побілити спеціальною фарбою для захисту дерев. Можна в неї додати інсектицид Актара, тоді комахи точно обійдуть ваші дерева стороною.садовий бинт

Навіщо, коли і як білити дерева

читайте в статті.

Останній раз можна провести обробку крони дерев і чагарників від хвороб після повного опадання листя - обприскують крону 5% розчином сечовини (карбамід) 500 гр на 10 л води або 3% розчином залізного купоросу 300 гр на 10 л води.

Обробку проводять в суху погоду при слабких позитивних температурах.


Замульчуйте посадки полуниці та суниці сосновою корою або торфом шаром 6-8 см. У безсніжні зими коріння цих культур можуть загинути при опусканні температури ґрунту до мінус 15 градусів. Мульча допоможе зберегти температуру ґрунту в прийнятному діапазоні.

Роботи на городі в листопаді

Поки ще стоїть тепла погода і ґрунт не замерз, можна посадити часник і цибулю. Грядки після посадки цих культур потрібно обов'язково замульчувати, щоб рослини змогли успішно перезимувати.садова фарба

Як земля захолоне, на заздалегідь підготовлені грядки можна посіяти під зиму певні сорти деяких овочевих культур.

Що сіяти під зиму?

Читайте в статті.

Якщо ґрунт ще не замерз, продовжуємо перекопувати грядки з одночасним внесенням органічних добрив. Зливаємо воду з ємностей, трубопроводів, шлангів. Можна заготовити для зимової вигонки коріння петрушки, селери, щавлю, щоб в зимові місяці радувати себе і близьких свіжою зеленню, вирощеною на підвіконні.

Якщо ви правильно підготуєте ваш сад і город до зимівлі - в майбутньому році порадієте хорошому і щедрому врожаю.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*