Які сорти троянд вибрати для розарію?

Які сорти троянд вибрати для розарію?

10 сентября 2020

Кожна господиня прагне створити розкішний розарій своїми руками на ділянці біля будинку. І всупереч поширеній думці про те, що вирощування троянд - непросте завдання, ефектні клумби з цими вишуканими квітами можна зустріти перед кожним будинком.

Розарій - це багаторічний квітник, і при належному догляді здатний радувати господарів володіння і їх гостей багато років, тому до вибору сортів троянд для розарію слід підійти серйозно і виважено.

Зупинимося на 3 видах розарію, що зустрічаються найчастіше:

1. Бордюрний - цей тип розарію, який можна оглядати з однієї або декількох сторін, тому квіти висаджуються з урахуванням того, з якого боку клумбу буде видно. Для такого квітника характерна ярусна посадка квітів. На задньому плані або в центрі (якщо клумба оглядається з усіх боків) висаджуються високі штамбові троянди або птетисті, потім чайно-гібридні сорти троянд, а по краю - мініатюрні кущі або грунтопокривні сорти.

Для такого виду розарію рекомендуємо наступні сорти троянд:

троянда Сіаофм (Seafome) до 50 см, троянда Лимона (Limona) до 80 см, троянда Алоха (Aloha) до 250 см.

троянда Сіаофм (Seafome) троянда Лимона (Limona)троянда Алоха (Aloha)


2. Вертикальний - формується з плетистих троянд з дрібними і великими бутонами, які висаджуються уздовж опори. Відмінне рішення для прикраси арок, альтанок, стін будинків та парканів. Важливо знати, що троянди на відміну від ліан, не можуть самостійно плестися в потрібному напрямку, тому їх потрібно направляти і прикріплювати до опори вручну.

Сорти троянд для вертикальних розаріїв: троянда Фемілі Світ (Family Sweet) до 400 см, троянда Фемілі Ред (Family Red) до 400 см, троянда Іден Роуз (Eden Rose) до 450 см.

троянда Фемілі Світ (Family Sweet) троянда Фемілі Ред (Family Red) троянда Іден Роуз (Eden Rose)


Читайте більше в нашій статті Посадка в'юнких троянд.

3. Романтичний - складається з класичних сортів троянд з пастельним забарвленням. Дуже виграшно виглядає на тлі високорослих садових рослин в глибині ділянки або в саду. Підходить для оформлення зони відпочинку, так як прекрасно формує атмосферу романтики спокою.

Для розарію в романтичному стилі підійдуть сорти троянд Кордес - стійкі та бездоганні в своїй красі:

троянда Беверлі (Beverly) до 100 см, троянда Черрі Леді (Cherry Lady) до 90 см, троянда Апрікола (Aprikola) до 80 см

троянда Беверлі (Beverly)троянда Черрі Леді (Cherry Lady)троянда Апрікола (Aprikola)


Ще не забувайте, що троянди - рослини світлолюбні, і це потрібно враховувати при розробці схематичного плану. Під розарій слід вибирати відкриту територію з великою кількістю сонячного світла, але захищену від протягів і вітрів. Ідеальним варіантом буде ділянка, де в першій половині дня світить сонце, а ближче до вечора рослини будуть знаходитися в півтіні.

Посадка троянд восени: коли і як правильно висаджувати?

У нас великий каталог саджанців троянд із закритою кореневою системою, за допомогою яких можна створити свій ексклюзивний розарій. Кожен саджанець упакований в субстрат і кольоровий поліетиленовий пакет з картинкою і коротким описом, має 2-3 основних пагона, покритих воском.

Бажаємо вам гарних і ефектних розаріїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*