Яким повинен бути ґрунт для розсади?

Яким повинен бути ґрунт для розсади?

21 января 2019

Отримання ранніх овочів - один з факторів, що сприяють поліпшенню нашого харчування. Отримання такої продукції можливо тільки при вирощуванні якісної розсади і дотримання наступних умов:


grunt-dlya-rozsady-2

Вирощування розсадних культур знижує засміченість бур'янами, які не можуть конкурувати з більш дорослими рослинами в зв'язку з більш високими їх темпами зростання і багаторазовими міжрядними обробками (прополки, розпушування). У той час як безрозсадні культури - цибуля, коренеплоди, безрозсадні томати і огірки, повільно ростуть на початкових етапах. В результаті чого вони засмічуються бур'янами. Розсадні культури досить пізно займають ділянку, тому їх можна висаджувати після культур, які пізно звільняють поле (пізня капуста, коренеплоди), що дозволяє якісно провести обробку ґрунту і боротьбу з бур'янами.

Основа якісної розсади - грунт, в якому вона вирощується. Для вирощування розсади використовують багатокомпонентні суміші.grunt-dlya-rozsady-1

Основними складовими для розсадного субстрату є верховий та низинний торф і комплексні мінеральні добрива. Низинний торф багатий гумусом та елементами живлення, верховий торф додає необхідну пористисть, вологоємкість і повітрообмін, а комплексне мінеральне добриво забезпечує високий вміст доступних рослинам елементів живлення.

Торф є найкращим компонентом для розсадної суміші, так як він має хороші фізико-механічні властивості. Торф'яні субстрати здатні утримувати велику кількість елементів живлення, тому в них можна вносити добрива, не боячись отримати високу концентрацію солей і пригнічення через це рослин. У торфі немає алюмінію, тому рослини не страждають від підвищеної кислотності.

grunt-dlya-rozsady-3

При підготовці суміші для розсади всі компоненти ретельно перемішують і компостують протягом 4-6 місяців. У домашніх умовах отримати якісну розсадну суміш досить важко. Саме тому для вирощування розсади краще купувати готові ґрунти для розсади.

Прикладом такої суміші є професійний субстрат Peatfield PL-1 не пресований. Розсадні ґрунти Peatfield створені на основі верхового і низинного торфу, завдяки чому мають пухку структуру і оптимальні для розсади фізико-механічні властивості. Вони містять природні стимулятори росту - гумінові кислоти, які підвищують імунітет рослин, сприяють проростанню насіння, стимулюють дружню і швидку появу сходів. Ґрунти Peatfield використовують на всіх етапах вирощування розсади.

Ми бажаємо вам здорових та щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*