Захист саду після цвітіння

Захист саду після цвітіння

12 мая 2019

Відцвітають сади, але послаблювати спостереження за плодовими деревами не варто. В цей час деревам шкодить ціла орава комах і грибних хвороб. Тому саду необхідний постійний нагляд і вчасно проведені обробки.

Абрикосу особливо небезпечні моніліальний опік і дірчаста плямистість. Щоб не прогавити, першу обробку проводять одразу після цвітіння Ридомілом або фунгіцидом Скор. Якщо хвороби вже з'явилися - в хід краще пустити однопроцентну бордоскую суміш або хлорокісь міді Хом. При пошкодженні листя попелицями, листовійками або міллю в Хом додають ще й ампулу Конфідору Максі.sad-navesni-2

Як застосовувати хлорокись меді (ХОМ) читайте у статті.

Персику після цвітіння шкодять в основному курчавість листя, дірчаста плямистість і східна плодожерка. Щоб убити «сімох одним ударом», персики обприскують сумішшю Конфідору і Скору або Хорусу.

Сливи обприскують проти хвороб хлорокисью міді, а від шкідників (попелиці, листокруток, плодожерки, кліщів) – візьміть Актеллік або контактно-шлунковий інсектицид Альфа-Супер.

Для черешні і вишні небезпеку становлять дірчаста плямистість і коккомикоз. Проти них ефективні Ридоміл Голд або Актара. У період зростання зав'язу починають нападати вишневі мухи, які можуть повністю знищити врожай ягід. Також в цей час можна помітити листокруток, попелиць, проти яких дерева можна обприскати Конфідором, а від гусені ефективно допоможе обробка  фунгіцидом Антигусінь.sad-navesni-1

На яблуні і груші відразу після цвітіння можна помітити поразку листя паршею та іншими пятнистостями, а також на кінцях пагонів з'являється борошниста роса. Від цього комплексу хвороб сади треба обприскати одним з препаратів: Світч, Стробі або Фітофторин. Через два тижні обробку треба повторити, змінивши препарат - тоді не будуть з'являтися стійких до отрут шкідники.

Зав'яззю в цей же час ласують плодові пильщики, листя заселяють попелиці та кліщі, проти яких ефективні Парацельс, Фундазол або Бі-58. Через 20 днів після цвітіння зимових сортів яблунь обприскування треба повторити, щоб знищити плодожорку. Визначити цей момент можна по зав'язі - вона досягає розмірів лісового горіха.

Від плодожерки ефективні системні отрути типу Конфідору.

Чим обробити рослини від іржі читайте у нашій статті.sad-navesni-3

Виноград в цей час треба захищати відразу від двох хвороб - оїдіуму і мілдью. Тому його обприскуємо сумішшю Ридоміла з фундазолом. Перед цвітінням обробку треба повторити, змінивши препарати новими. У нашому магазині великий вибір ефективних засобів захисту плодових дерев та кущів.

На малині працюють до цвітіння Ридомил, Актеллік і ХОМ. Цими ж розчинами обробляють смородину. А агрус рекомендуємо обробити Топазом. Сірка агрусу протипоказана, так як через неї у більшості сортів опадає листя.

Бажаємо вам здорових та щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*



  • Юрій 28 мая 2022
    Обробка саду фундука цікавить, грецький горіх.


Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*