Жимолость: посадка і догляд

Жимолость: посадка і догляд

16 сентября 2020

Серед усіх плодово-ягідних культур жимолость – сама рання.  Дозріває на кілька тижнів раніше полуниці, а за змістом корисних речовин перевершує останню. Жимолость дуже декоративна і, разом з тим, невибаглива. Також жимолость - чудовий медонос, її квітки містять багато нектару і пилку.

Як посадити жимолость?

Вибір місця для посадки. Зимостійкість жимолості дуже висока. Вегетативна маса витримує морози до -50С, а коріння до -40С. Бутони, квітки і молоді зав'язі не втрачають життєздатності при -8С. Разом з тим, кущі жимолості краще розташовувати на сонячних ділянках, ряди орієнтувати так, щоб більшу частину світлового часу рослини висвітлювалися сонцем.

Жимолость буде рости і в тіні, але врожайність і смакові якості плодів знизяться. Культура не боїться вітрів, тому на відкритій сонячній ділянці її можна висаджувати з північного боку.

Жимолость перехресно-запилююча культура, тому краще поруч висаджувати 3-4 різних сорти, які збігаються по періоду цвітіння.

Найпопулярніші сорти жимолості:

Тундра (ранньостигла), Індиго Джем (середньорання), Бакчарській Велетень (середньорання).

жимолость тундражимолость індиго джемжимолость бакчарській велетень


Грунт для жимолості. Коренева система жимолості не виносить застійної і прилеглої до поверхні грунту води. Коріння загниває і гине. Разом з тим, жимолость вологолюбна і потребує поливи. Добре себе почуває в регіонах з високою вологістю повітря.

Кращими грунтами для жимолості будуть суглинки, заправлені зрілим компостом. Добре росте і на інших грунтах, але вимагає внесення органічних добрив.

Посадка жимолості. Посадочні ями під жимолость копають за розміром коріння, але не менше 40х40х40 см. Особливо важно це, якщо на ділянці збіднені або піщані грунти. На дно ями укладають дренаж, зверху нього висипають частину підготовленої грунтової суміші, додають 1 літрову банку золи соняшника і 60-70 г суперфосфату або амофосу.аммофос

Грунтову суміш в ямі заливають відром води. В центрі розташовують саджанець жимолості, розправляють коріння і засипають залишком ґрунтової суміші, злегка приминають, щоб грунт долучився до коріння. По краю посадкової ями готують бортик, заливають ще відро води і після цього мульчують перегноєм. При посадці кореневу шийку жимолості можна не заглиблювати. Вона не формує пагонів. Якщо її заглибити на 4-5 см, то від кореневої шийки вниз почнуть формуватися додаткові корені.

Догляд за жимолостю. У перші 2-3 роки проводять тільки поливи і видалення бур'янів. Полив проводять так, щоб грунт був вологим, але не мокрим. Комок землі повинен розсипатися, а не бути злиплою масою.

Підживлення починають з третього року життя культури. Жимолость не любить мінеральні добрива. Тому азот дають тільки під перший полив, дуже ранньою весною, розчиняючи у відрі води 25-30 г аміачної селітри або сечовини.

У перші 3 роки обрізку не проводять. Починаючи з 3 року, щорічно, на початку вересня, проводять санітарну обрізку - видаляють засохлі, хворі, уражені та зігнуті гілки. Протягом 6-7 років кущ наростає новими пагонами.

Жимолость практично не хворіє, але іноді уражається шкідниками попелиць, щитівкою, личинками і гусеницями. Так як жимолость формує урожай в короткі терміни, застосовувати отрутохімікати для захисту рослин небажано. Краще використовувати біоінсектициди, які не завдають шкоди рослинам і абсолютно нешкідливі для людей і тварин.

Біопрепарати для саду та городу

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*