Зимова вигонка зелені в домашніх умовах

15 декабря 2020
У розпал зими, в очікуванні наступного садового сезону вигонка зелені - один з кращих способів розваги садівників і хороша можливість заповнити нестачу вітамінів. Про те, як вирощувати зелень на вигонку в домашніх умовах взимку, читайте в нашій статті.
Як і будь-яка вигонка, зимове вирощування зелені базується на прискореный вегетації. Це продуктивна і швидка альтернатива вирощуванню мікрозелені і посіву насіння улюблених рослин на підвіконні.
Які рослини можна виганяти на зелень взимку?
Виганяти можна всі рослини, зеленню яких ми любимо ласувати навесні. Частіше за все включають в раціон молоде бадилля редиски або листя буряка і моркви. А взимку тим більше варто використовувати всі корисні частини рослини для здорового харчування. І листя тим цінніше, що в них міститься майже той же набір корисних речовин, що і у зрілих коренеплодів.
Один вид вигонки - цибуля на зелень - точно знайомий кожному. Виганяти можна не тільки цибулю, але і петрушку, щевель, рукколу, селеру, пастернак, моркву, буряк, редис, редьку, горох. І, звичайно, вирощувати зелень з самого простого «матеріалу» - коренеплодів.
Що можна виростити на підвіконні взимку?
Редиску, щавель, петрушку
![]() | ![]() | ![]() |
Для всіх «довгих» коренеплодів (петрушки, моркви, пастернаку) мінімальний діаметр на вигонку 2 см, для округлих - 5 см.
Посадка рослин на вигонку зелені
Для посадки рослин на зелень підійде будь-який універсальний субстрат, будь-які доступні горщики, квіткові ящики, великі контейнери для балконних рослин глибиною від 15 см і об'ємом хоча б в 25 см.куб. На дно ємностей закладають дренаж, насипають шар в 6-8 см грунту - і можна приступати до посадки.
За вимогами до температур є чимало схожого з вигонкою квітів: занадто високі показники не потрібні, в прохолоді збирати молоде листя можна куди довше і вони будуть смачніше. У спеку листя часто пухкі, завалюються, деформуються, але правда, і ростуть вони куди швидше. Ідеальне місце - холодна кімната, веранда, сходовий майданчик, утеплений балкон, де кореневища і бульби можна буде утримувати при температурі від 14 до 18 градусів при досить хорошому освітленні.
Коли бульби і цибулини вичерпають свої ресурси, посійте нове насіння - і насолоджуйтеся свіжою зеленню до весни.
Бажаємо вам міцного здоров'я!
Комментарии
Напишите ваш комментарий