Знезараження ґрунту від грибкових інфекцій

Знезараження ґрунту від грибкових інфекцій

13 октября 2022

Неналежний догляд за ґрунтом з часом призводить до накопичення в ньому патогенних мікроорганізмів, які провокують захворювання рослин і, відповідно, втрату врожаю.
Найбільшу шкоду городнім культурам завдають грибкові інфекції (фітофтороз, ризоктоніоз, парша, альтернаріоз, гнилі), які скорочують урожайність на 50-100%.
Іноді грибкова інфекція здатна за 1-3 доби повністю знищити живі рослини. Однією з причин таких спалахів є високий інфекційний фон ґрунту. Тому земля потребує грамотної обробки та знезараження.

Способи знезараження ґрунтуоздоровлювач грунту Органік-Баланс

У захищеному ґрунті (у теплиці чи контейнері) знезаразити ґрунт простіше. У відкритому ґрунті це зробити складніше, але оздоровити його цілком під силу навіть починаючому городнику.
Знезаразити ґрунт від грибкових інфекцій можна трьома способами:

Біологічне знезараження ґрунту

На ділянці небажано застосовувати хімічні препарати. Краще віддати перевагу біопрепаратам, у складі яких є корисні мікроорганізми, безпечні для людини, тварин та комах.
Дуже ефективним є робочий розчин препарату Ембіко. Внесений у ґрунт за 2-3 тижні до настання осінніх заморозків, відновник родючості ґрунту Ембіко, придушить розвиток фітопатогенів та оздоровить ґрунт.
Також можна використовувати біологічний фунгіцид Фітоспорин, біопрепарат МікоХелп або оздоровлювач грунту Органік-Баланс. Після осіннього перекопування біофунгіцид потрібно внести у верхній шар ґрунту. Навесні, після сходу снігу та настання стійкої теплої погоди, обробку слід повторити.
Регулярне знезараження ґрунту та обробка рослин протигрибковими біопрепаратами допоможуть очистити землю від інфекції, захистити рослини від захворювань, а ваш організм – від отруєнь.

Хімічне знезараження ґрунту

Для оздоровлення ґрунту вибирайте фунгіциди, на пакуванні яких вказано 3-4 клас небезпеки.
Восени ґрунт можна обробити 3% розчином бордоської рідини. Навесні у верхній шар грунту (на глибину 5-10 см) внесіть 4% розчин хлорокису міді. Безпосередньо при посадці в лунки можна внести хлорокис міді або Квадріс. Але врахуйте: вони знищать не лише патогенну, а й корисну мікрофлору.

Агротехнічне знезараження ґрунтуоздоровлювач грунту Органік-Баланс

Які добрива вносити восени – читайте у статті.

Таким чином, лише комплексні заходи допоможуть ретельно знезаразити ґрунт на ділянці та не допустити розвитку грибкових інфекцій. Щороку виконуйте ці рекомендації – і ваші городні культури дадуть багатий на врожай здорових плодів.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*