Білокрилка на капусті

5 апреля 2023
Усі, хто вирощує капусту, знають про таку проблему, як поява білокрилки. Якщо своєчасно не усунути шкідника, його діяльність може призвести до повної втрати врожаю. Як боротися з білокрилкою на капусті?
Шкідники капусти: білокрилка
Білокрилка завдає непоправної шкоди посадкам. Для того, щоб запобігти цій проблемі, необхідно вміти розпізнавати перші ознаки її присутності, ознайомитися з профілактичними заходами та способами позбавлення від білокрилки. Якщо ви вирішили купити насіння капусти, то варто вивчити не лише агротехніку вирощування, а й що робити у разі появи шкідників.
Причини появи білокрилки
Головні причини, через які може з'явитися білокрилка:
- занадто велика частота посадки,
- висока вологість повітря,
- тепла погода та високі температури повітря,
- при вирощуванні у теплицях недостатнє провітрювання.
У відкритому ґрунті відбувається природне провітрювання, що заважає поширенню білокрилки. На відкритих грядках зустріти шкідника можна лише у разі затяжних дощів, через що грунт перезволожується та застоюється волога. Саме тому потрібно знати заздалегідь, як боротися з білокрилкою.
Як позбутися білокрилки на капусті
Якщо залишити розмноження шкідників безконтрольним, можна втратити весь урожай. Ці комахи в комплексі із поширенням сажистого гриба призводять до того, що капуста припиняє нормально рости. Існує багато способів, як вивести білокрилку. Однак потрібно знати, що позбутися її повністю – завдання складне, оскільки на посадці налічується одразу кілька поколінь.
Спеціальні засоби від білокрилки
Вони діють як захисні препарати та допомагають знизити популяцію шкідників.
Теппекі, Фітоверм, Актеллік – ефективні препарати від білокрилки.
![]() | ![]() | ![]() |
Профілактика білокрилки
Білокрилка як шкідник відзначається на 27 видах рослин, а загалом може пошкоджувати 200 видів рослин із 82 ботанічних сімейств. Також саме ця комаха є переносником безлічі вірусних захворювань.
Тому профілактичні заходи необхідно вживати щосезону.
1. Знезаражуйте теплиці восени після збирання врожаю.
Як підготувати теплицю до наступного сезону? - читайте за посиланням.
2. Уважно очищайте територію від органічних решток.
3. Перекопуйте грядки. Це запобігатиме зимівлі личинок у землі до наступної весни.
4. Проводьте знезараження ґрунту спеціальними засобами: навесні можна рясно посипати ґрунт золою соняшника, а восени під перекопування внести суміш вапна та мідного купоросу 1:1.
Обробка ґрунту восени від шкідників і хвороб
Краще не допустити появи у теплиці чи на городі білокрилки, ніж боротися з нею. Якщо ж шкідник вже оселився на рослинах, слід використовувати ефективні професійні препарати від білокрилки.
Комментарии
Напишите ваш комментарий