Як захистити персик від хвороб?

Як захистити персик від хвороб?

30 апреля 2020

Персик – культура не вимоглива до ґрунтів, світлолюбна, краще росте на глибоких та добре аерованих ґрунтах, що містять вапно. Вирощувати персики треба у захищених від вітру сонячних ділянках. І трохи подбати про те, щоб ваші рослини були захищені від хвороб.

Захист персикових дерев навесні

Навесні при температурі 5-6 градусів, ще до обробки саду, на персикових деревах треба гострим ножем вирізати до живої тканини всю уражену виразками кору і деревину. Все це негайно утилізувати, а дерева обробити розчином фунгіцидів - мідним купоросом або препаратом Скай від плодових і квіткових шкідників.

фунгіцид Скай

Таким чином ви продезінфікуєте рани, знищити всі спори грибних хвороб на поверхні кори. Всі рани на дереві треба замазати садовою замазкою Благосад.

У фазі «рожевий бутон» із зимової сплячки виходить купа шкідників саду і починають активно ушкоджувати бруньки та висмоктувати сік з кори дерев. В цей час треба обов'язково обприскати персики комбінованим розчином, наприклад, Конфідор Максі з фунгинидом для знищення шкідників і спір грибних хвороб. Золоте правило: кожну обробку краще проводити новими препаратами.

Захист персикових дерев після цвітіння

Після цвітіння і утворення плодів обробку комбінованим розчином повторюють. Багаторазова обробка здатна повністю придушити всі грибні хвороби на персикових деревах та знищити шкідників. Це створить умови для потужного росту пагонів і листя, які будуть виробляти необхідну кількість харчування, дозволить садівникові отримати повноцінний урожай плодів, звичайно, при відповідному догляді за деревами.

Побілка персикових дерев

Не забудьте подбати про гарну зимівлі персика. Якщо обробку фунгіцидами та бордоською рідиною не проводили, то дерева треба обов'язково побілити садової побілкою, особливо ретельно обробляйте гілки і гілочки з плодовими бруньками. В зиму дерева повинні бути побіленими. Чому?

садова замазка благосад

Персик - південна культура. У нього дуже короткий період природного спокою. В кінці січня – на початку лютого він закінчується, а дерево ще знаходиться під дією низьких температур у стані вимушеного спокою. В кінці січня, а частіше в лютому, в південних районах України, в місцях масового вирощування персикових дерев, бувають тривалі за часом відлиги. Температура повітря піднімається до +12-14 С і тримається багато діб. У цей час у непобеленных і не оброблених дерев плодові бруньки сильно нагріваються сонцем, пробуджуються і йдуть у ріст, а поворотні заморозки вбивають їх і дерево втрачає потенційний урожай.

Сонячні промені відбиваються від побіленої поверхні крони та бруньок, вони не пробуджуються і не гинуть від зворотних морозів. Дослідним шляхом було встановлено, що в відлиги у непобеленних дерев гине до 80% плодових бруньок. Якщо ж пройшли дощі, які змили побілку, то обробку треба провести повторно.

Головні хвороби персика читайте більше у статті.

Ці прості заходи допоможуть вам отримати хороші і здорові врожаї персика.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*